Rytíři krále Artuše

VÝZVA GENERÁLA
Krutí katové na bubny bijí
To vikingští vrazi na moře míří
Ni jediný nezbude, by slzy ronil
Z lupičů žádný zpět se nevrátí

Rytíři semknutí, meče a štíty
Statečná srdce - udatnost sama
Hlavičky useknou ubohým lumpům
Jak štěňátka nebohá topit je budou

Rozmysli si, Vikingu, rozmysli
Na matičku, tatíčka pomysli
Zavřou se nad tebou na vodě kola
Mít na hlavě rohy, to značí vola...

A proto král Artuš, jenž dobře ví, že správný bojovník a bojovnice toho mají víc v hlavě, než na ní, svolává lid své země. Svolává i veškeré další chrabré cizozemské rytíře, kteří prohlédli, na čí straně je právo. Svolává všechny statečné a moudré, aby hájili spravedlnost Kulatého stolu. Pod ostřím Excaliburu, pod vlajkou Camelotu, pod moudrostí čaroděje Merlina: Bojuj! Bojuj! Bojuj!

PODROBNĚJŠÍ "CIVILNÍ" INFORMACE
Akce Vikingové je především recesní víkend naplněný zábavou a legrací.
Chceme, aby každý účastník byl zodpovědný sám za sebe a proto nejdůležitější podmínkou pro účast je plnoletost - v den konání akce musí mít účastník 18 nebo více let.
Co jsme na akci pro účastníky připravili?
Páteční odpoledne a večer bude věnováno příjezdu, ubytování, posílení kolektivního bojového ducha každé armády a přípravě válečné flotily.
Celou sobotu se budou na hladině i okolní pevnině odehrávat líté boje mezi oběmi armádami. Zmíněné boje budou HRY s předem známým cílem, jehož dosažením armáda zvítězí. Tyto HRY budou mít přesně definovaná pravidla. Počítáme s tím, že během soboty se armády utkají v několika bitvách - tedy bude sehráno několik her. Byť budou mít jednotlivé hry různé cíle, bude jim společný způsob boje.

ZPŮSOBY BOJE:
- Bojovat (hrát) se bude na vodě a na pevnině.
- Na VODĚ budou boje probíhat mezi celými bojovými loďmi. Cílem bude nepřátelskou loď obrazně potopit - tj. naházet celou nepřátelskou osádku do vody. POZN. Pro účastníky minulých ročníků: Z bezpečnostních důvodů jsme se rozhodli zrušit střelbu na lodi šiškami.
- Na PEVNINĚ proti sobě budou bojovat jednotliví hráči. Hlavními zbraněmi budou papírové koule a štíty.
- BOJOVÉ LODI budou tvořeny dvěmi vedle sebe svázanými nafukovacími Pálavami. Osádku bude tvořit 4-5 osob.

Chceme zdůraznit, že pravidla boje jsou vymyšlena s důrazem na bezpečí bojovníků. Zejména při kontaktních soubojích (shazování nepřítele do vody) vždy dbáme o to, aby byl boj spíše zábavný a nebyl v žádném případě surový a nebezpečný.

Byť to na první pohled nevypadá, tak Vikingové jsou akcí vhodnou i pro děvčata. Všech předchozích ročníků se zúčastnilo velké množství dívek (asi polovina z celkového počtu účastníků) a všechny si skvěle zabojovaly a bezvadně se pobavily. Takže holky neváhejte a přijeďte!!!

UVAŽUJEŠ O ÚČASTI? PŘIHLAS SE IHNED!!!
Jak je patrné z předchozího textu, bude třeba, aby byl na akci dostatek lodí - Pálav pro každou dvojici účastníků. Lodi si budou účastníci zajišťovat sami. Při dostatečném zájmu se však můžeme pokusit dohodnout v brněnských půjčovnách výhodnější než běžné ceny a především můžeme lodi zarezervovat.
Prakticky to bude tak, že v půjčovně dohodneme PŘEDBĚŽNOU rezervaci s garantovanou cenou. Tato předběžná rezervace vyprší cca 5-6 týdnů před akcí. Aby rezervace nevypršela, bude třeba, aby si jednotliví účastníci (dvojice) lodi osobně zamluvili a případně zaplatili požadovanou zálohu na loď (podrobnější informace dostanou přihlášení účastníci).
Proto je třeba, abyste se na akci přihlásili včas!!! Pochopitelně, že si loď můžete půjčit kdekoliv a kdykoliv, ale pamatujte prosím na to, že s tím těsně před akcí může být problém a že lodi budou na akci nezbytné!!!

PŘIHLÁŠENÍ NA AKCI
  1. Zaplať účastnický poplatek nejlépe převodem z účtu nebo přímo vložením peněz na účet:
  2. Vyplň následující přihlašovací formulář.
Registruji se jako bojovník/bojovnice armády krále Artuše.

Jméno:
Příjmení:
Datum narozeni:
E-mail:
Telefon:
Odkud jsi se o akci dozvěděl(a)?

ODESLÁNÍM PŘIHLÁŠKY POTVRZUJI, ŽE SE AKCE ÚČASTNÍM NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ !!!

Data, která zde uvedeš, budou použita pouze pro potřebu akce Vikingové 2006 a nebudou poskytnuta žádné třetí straně.

PODROBNÉ INFORMACE      ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU